Кабмін націоналізує комерційні банки собі в кишеню

Четвер, 23 жовтня 2008, 16:04

Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді прийняти рішення про часткову націоналізацію комерційних банків у 2009-2010 році, повідомляє агенство "Інтерфакс-Україна" .  

"Запровадити на період до 1 січня 2011 року такі заходи для мінімізації впливу світової фінансової кризи на економіку України.", - говориться в документі.

"Дозволити Кабмінові України формувати і збільшувати статутні капітали системних банків шляхом обміну акцій додаткової емісії (паїв) банків на державні облігації України або придбання таких акцій (паїв) за рахунок інших державних запозичень і коштів бюджету", -  говориться в урядовому антикризовому законопроекті, текст якого розміщений на веб-сайті парламенту.

Згідно з документом, часткова націоналізація може торкнутися системних банків (зміна платоспроможності яких може призвести до істотних негативних соціально-економічних наслідків) у випадку виявлення в них ознак неплатоспроможності.

Реклама:

"У випадку виявлення ознак неплатоспроможності системного банку, загрози порушення системним банком або іншими особами банківського законодавства, здійснення ризикованих операцій, що загрожують інтересам вкладників або інших кредиторів системного банку, Нацбанк України (НБУ) або Кабмін в особі Мінфіну мають право ініціювати скликання загальних зборів учасників життєздатного системного банку для ухвалення рішення щодо збільшення статутного капіталу", - відзначається в документі.

Для визначення розміру суми, на яку доцільно збільшити статутний капітал системного банку, Мінфін або НБУ за узгодженням з Мінфіном можуть залучати незалежних вітчизняних або іноземних експертів з відповідним досвідом роботи в банківський сфері, говориться в документі.

Відповідно до нього, уповноважений представник Мінфіну на загальних зборах наділяється правом учасника, що володіє більшістю в 3/4 голосів учасників системного банку.

Відповідно до законопроекту, якщо за результатами підписки частка Кабінету Міністрів України складе менше 25% + 1 акція, то умовами випуску повинна бути передбачена емісія привілейованих акцій на частку Кабміну в статутному капіталі банку з правом відповідної кількості голосів і правом одержання дивідендів з розрахунку не нижче ставки прибутковості розміром 1,5 дисконтної ставки НБУ.



Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!