Ціна на нафту знижується через незначний збиток від урагану

Середа, 3 вересня 2008, 11:13

Ціна на нафту знижується через незначні збитки від урагану "Густав" у Мексиканській затоці.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс Україна" з посиланням на агентство Bloomberg.

Ціна ф'ючерсного контракту на нафту марки WTI на жовтень в електронній системі Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) у середу зранку знизилася на 0,56 дол. відносно рівня закриття торгів 2 вересня й становить 109,15 дол. за барель.

Ціна жовтневого контракту на WTI у вівторок звалилася на 5,75 дол. (на 5%) - до 109,71 дол. за барель. Це мінімальне значення котирування з 8 квітня 2008 року.

Реклама:

Збиток, нанесений ураганом "Густав", оцінюється як мінімальний для морських нафтовидобувних платформ і НПЗ.

Тим часом під час урагану, що обрушився на узбережжя Мексиканської затоки 1 вересня, видобуток нафти й газу в регіоні був припинений. В даному регіоні добувається 1,3 млн. барелів нафти на добу й 7,06 млрд. кубометрів природного газу. Не працювали 12 з 33 нафтопереробних заводів.

Нафтові компанії ConocoPhilips, Total, Shell і Valero Energy заявили про готовність до поновлення видобутку й переробки сировини.

До того ж, падіння цін викликане зміцненням курсу долара США.

Котирування жовтневого ф'ючерса на російську нафту марки Rebco в електронній системі CME Globex (NYMEX) 2 вересня знизилися на 5,2 дол. і досягли 105,13 дол. за барель.

На лондонській біржі ICE Futures ціна ф'ючерсів на жовтень на нафту Brent знизилася на 1,07 дол. - до 108,34 дол. за барель.

Ціна спотових контрактів на російську нафту Urals (c.i.f. порти Середземномор'я) у вівторок склала 105,84 дол. за барель, що на 4,43 дол. нижче ціни spot попереднього дня.

Експортна нафта з Росії з поставкою до портів Західної Європи (Urals c.i.f. С.-З. Європа) коштувала 105,52 дол. за барель (-3,95 дол.), Siberian Light (c.i.f. С.-З. Європа) - 108,05 дол. за барель (-4,27 дол.).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: