Ющенко в Лівії поговорив про енергетичну співпрацю
Президент Віктор Ющенко заявив, що Україна і Лівія зацікавлені в співробітництві в енергетичній сфері.
Про це Ющенко сказав під час зустрічі з представниками української громади Лівії в понеділок у Тріполі.
"Ми дуже зацікавлені в співробітництві в енергетичній сфері, у газовій і нафтовій сфері", - підкреслив президент України.
За його словами, Україна зацікавлена "у розробці й видобутку на території Лівії (енергоресурсів), починаючи і закінчуючи переробкою на території України".
Ющенко також заявив про необхідність розробити план співробітництва України і Лівії на найближчі роки. "Необхідно зробити все, щоб на найближчі 2 роки сформувати надзвичайно ефективний план співпраці", - сказав він, додавши, що обговорював це питання на зустрічі з лідером Лівії Муамаром Каддафі.
"Я запропонував пану Каддафі в найближчі 2 роки, що залишилися до річниці Лівійської революції, присвятити 8-10 питанням нашого стратегічної співпраці", - сказав президент України.
Ющенко ще раз нагадав, що Україна і Лівія можуть співпрацювати в різних сферах, починаючи від видобутку нафти на території Лівії і закінчуючи переробкою нафти ном території України, а також будівництва й обслуговуванням літаків і вертольотів.
Ющенко зазначив, що Україна поставить Лівії три літаки "АН-74" за досягнутою ще в 2003 році домовленістю. "Ми домовилися з лідером Лівії, що по цих трьох машинах ми організували графік постачань", - заявив він.
Президент пояснив, що в четвертому кварталі 2008 року Україна передасть Лівії машину VIP-класу, а незабаром після цього ще дві санітарних машини "АН-74". Він сподівається, що Україна і Лівія відкриють нову сторінку співробітництва в галузі авіабудування.
"Нам дуже важливо закріпитися на постійній основі в Африці", - підкреслив президент.
"Потреби Лівії і можливості України збігаються", - сказав Ющенко, відзначивши, що Україна і Лівія активно співпрацюють як у політичній, так і в дипломатичній і економічній сфері.
На думку Ющенка, в України і Лівії існує великий потенціал у розвитку відносин. "Я переконаний, що за 2 роки буде проведена велика робота", - підкреслив він.
Під час зустрічі з Каддафі він заявив про необхідність ширше представити на лівійському ринку українські підприємства, розвивати торгово-економічні, військово-технічні відносини, співпрацю в галузі транспорту, будівництва, у гуманітарній сфері.
Крім того, як повідомляє прес-служба президента, під час розмови з лідером Лівії Ющенко порушив питання про визнання Лівією Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"