Кабмін пропонує створити державну систему фіззахисту ядерних установок
Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді створити державну систему фізичного захисту ядерних установок, матеріалів, радіоактивних відходів та інших джерел іонізуючого випромінювання.
Про це сказано в законопроекті №2365, зареєстрованому в Раді 11 квітня.
Законопроект передбачає внесення відповідних змін до Закону "Про фізичний захист ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів (РАВ), інших джерел іонізуючого випромінювання" і "Про використання ядерної енергії і ядерної безпеки".
Метою створення системи, відповідно до пояснювальної записки, є, зокрема, забезпечення захисту джерел іонізуючого випромінювання з урахуванням проектної загрози, яка передбачає дії потенційних правопорушників із метою незаконного вилучення радіоактивних матеріалів; здійснення державного нагляду й контролю за станом фіззахисту; забезпечення функціонування єдиної системи захищеного зв'язку між державними органами і юридичними особами, уповноваженими здійснювати функції обліку, контролю, фіззахисту й протидії нападу на ядерні установки, об'єкти з обороту з РАВ та інші джерела іонізуючого випромінювання.
Суб'єктами державної системи фіззахисту визначені спецуповноважений на те центральний орган виконавчої влади, а також органи, які здійснюють правоохоронну діяльність: Служба безпеки України, Внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ.
Проект передбачає встановлення відповідальності ліцензіата за фіззахист джерел іонізуючого випромінювання, ядерних установок і об'єктів із обороту з РАВ.
Сама ж проектна погроза визначається спецуповноваженим на те державним органом.
У законопроекті визначена державна експертиза фіззахисту проектів зі створення, модернізації й реконструкції систем фіззахисту джерел іонізуючого випромінювання.
Також передбачена розробка додаткових актів Кабміном, внесення змін і скасування деяких нормативних актів Державного комітету ядерного регулювання.
Впровадження зазначених змін у закони не вимагатиме додаткових видатків з держбюджету.
8 липня 2005 року Україна підписала виправлення до Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу під час дипломатичної конференції у Відні (Австрія).
Дія норм цієї конвенції для України набула чинності 5 серпня 1993 року.
Кабмін затвердив порядок використання коштів Держбюджету на заходи щодо фіззахисту ядерних установок і матеріалів на 2008 рік. У 2008 році Держбюджетом України передбачено 37,475 млн гривень на фінансування цих заходів.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"