Бойко вважає, що Тарута і Гайдук зміцнили позиції в уряді
Екс-міністр палива й енергетики Юрій Бойко заявляє, що корпорація "ІСД" Сергія Тарути і Віталія Гайдука пов'язана з урядом Юлії Тимошенко.
Про це він сказав в інтерв'ю "Дєлу", коментуючи призначення Юрія Продана міністром палива та енергетики, Олега Дубини - головою "Нафтогазу" і ймовірне призначення віце-прем'єром Гайдука.
"Можу сказати, що спостерігається зміцнення групи "ІСД" у владі", - сказав Бойко.
"Це означає, що корпорація "ІСД" пов'язана з урядом Тимошенко. Прем'єр відійшла від своїх принципів відділення бізнесу від влади. Пропонувати мільярдера на посаду віце-прем'єра - це те, що вона завжди критикувала. "Послідовність", - додав він.
Бойко також припустив, що плани Тимошенко з усунення з газового ринку компанії "РосУкрЕнерго" пов'язані з бажанням повернути на нього компанію "Ітера".
"Зважаючи на те, що нове керівництво "Нафтогазу" літає на переговори в Москву на літаках "Ітери", можна припустити, що ця структура займе якесь місце. У 2005 році спроби реанімувати "Ітеру" в Україні теж були", - сказав він.
Коментуючи власну заяву про те, що з січня 2008 року Україна несанкціоновано відбирає газ, Бойко уточнив, що з початку січня "Нафтогаз України" не має договорів на придбання газу.
"Користуючись положенням власника газотранспортної системи, НАК просто забирає газ із підземних сховищ і транзитних газопроводів, збирає зі споживачів гроші, якось їх розподіляє, але при цьому не спромоглася закупити необхідні ресурси. Це називається "несанкціонований відбір". Нас просто повернули в 1999 рік. Звідси і плутанина", - сказав він.
"Оскільки споживання йде, а договорів закупівлі нема, "Нафтогаз" не може показати власникам ресурсу баланс розподілу газу. Інакше він документально визнає факт несанкціонованого відбору. Російський газ "РосУкрЕнерго" можна було би спокійно пропустити транзитом, а для забезпечення України - підняти з підземних сховищ середньоазіатський газ", - додав Бойко.
Він також спростував заяви представників нинішньої влади про те, що попередній уряд залишив "Нафтогаз" і його структури в жалюгідному стані.
"Жодних збитків у компанії не було. За 9 місяців минулого року отримано 1,46 мільярда прибутку. Всі заяви про погіршення фінансового стану компанії робляться винятково з політичною метою", - сказав він.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"