Азаров зростання цін "валить" на губернаторів
Перший віце-прем'єр, міністр фінансів Микола Азаров вважає підвищення цін на продукти харчування результатом бездіяльності керівництва обласних і районних держадміністрацій.
Про це сказано в повідомленні Міністерства фінансів.
"На мою думку, одна з головних причин необґрунтованого, я б сказав, штучного підвищення цін на продукти харчування - це бездіяльність керівництва обласних і районних державних адміністрацій", - зазначив Азаров.
З його слів, цінова ситуація, що склалася щодо продуктів харчування, абсолютно не обґрунтована об'єктивними економічними причинами, і значний стрибок вартості продовольчих товарів стався в тих регіонах, де робота регіональної влади "пущена на самоплив", і не використовуються повною мірою надані владі повноваження для недопущення збільшення цін.
"Найближчим часом несприятливу ситуацію, яка склалася на продовольчих ринках, буде ліквідовано, а ціни на продукти харчування, зокрема, на соняшникову олію, борошно й хлібобулочні вироби, знизяться", - пообіцяв Азаров.
Він повідомив, що уряд вживатиме заходів для стабілізації ситуації й на сьогодні затверджено три проекти постанов, які буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів.
Це постанови про заходи щодо забезпечення стабільного розвитку ринків зерна й продуктів його переробки в 2007/2008 маркетинговому році й про затвердження порядку декларування змін оптово-відпускних цін на продовольчі товари.
Азаров дав розпорядження відповідним міністерствам разом з облдержадміністраціями проаналізувати ситуацію на ринках продовольства, обґрунтувати пропозиції щодо необхідних товарних інтервенцій, розробити графіки постачання регіонів продуктами й вживати інші заходи для стабілізації цін.
Як повідомлялося, 10 жовтня прем'єр-міністр Віктор Янукович доручив Міністерству аграрної політики разом з обласними державними адміністраціями відпрацювати механізм стабілізації цін на продовольчі товари в регіонах.
Раніше Азаров вважав вибори Ради причиною зростання цін на продукти харчування.
Янукович доручив Генеральній прокуратурі й Антимонопольному комітету перевірити обґрунтованість цін на продовольчих ринках.
Прем'єр також доручив Міністерству економіки використати механізм інтервенцій на продовольчий ринок з державного резерву.
За даними Державного комітету статистики, у вересні споживчі ціни підвищилися на 2,2%, у тому числі ціни на продовольчі товари підвищилися на 3%.
Найбільше ціни зросли на олію - на 17,3%, на яйця, молоко й сир - на 7,3%, на м'ясо й м'ясопродукти - на 3,1%, на фрукти - на 5,5%.
У січні-вересні інфляція становила 8,6%.
Кабмін прогнозує інфляцію в 2007 році на рівні 7,5%.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"