"Татнєфть" звинувачують у черговій інформаційній провокації

Понеділок, 23 липня 2007, 17:50

Міністерство палива та енергетики України вважає, що розповсюджена 23 липня з посиланням на інтернет-ресурс "Версії" інформація про досягнення компромісу між українською й татарстанською стороною щодо спірного пакета акцій АТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська область) є інформаційною провокацією, що вигідна АТ "Татнєфть".

За словами прес-секретаря Міністерства Костянтина Бородіна, ні Міністр палива й енергетики Юрій Бойко, ні перший заступник голови уряду Татарстану Равіль Муратов не мали повноважень для проведення подібних переговорів.

"З боку України це питання перебуває в компетенції керівника міжвідомчої робочої групи по "Укртатнафті" Миколи Азарова, з татарстанскої сторони питання веде керівник уряду РТ Рустам Минниханов, що спеціально прилітав у Київ по цьому питанню в минулий вівторок", - сказав Бородін.

"Зустріч Бойко й Муратова в Криму носила неофіційний характер", - підкреслив Бородін, відзначивши, що питання подальшого функціонування АТ "Укртатнафта" на ній не обговорювалися, оскільки Муратов з жовтня минулого року не входить у спостережну раду цієї компанії.

Реклама:

На думку прес-секретаря Міністерства, поширення недостовірної інформації про відмову татарстанскої сторони від претензій на спірні 18,3% акцій, які недавно були повернуті у власність НАК "Нафтогаз України", вигідні сьогоденням офшорних компаній Amruz Trading AG й Seagroup International Inc., які пов'язані з деякими топ-менеджерами АТ "Татнєфть".

"Напередодні візиту в Україну Президента Татарстану Минтиміра Шаймієва ці особи хочуть виставити себе в якості "жертв" і за рахунок цього одержати співчуття й підтримку керівництва Татарстану. Перший заступник голови уряду Татарстану Равіль Муратов неодноразово й привселюдно виступав проти непрозорих схем у роботі Кременчуцького НПЗ. Тому почато спробу дискредитації Равіля Фатиховича, що міг би донести до керівництва Татарстану правдиву інформацію про положення справ на АТ "Укртатнафта", - сказав Бородін.

На думку прес-секретаря Міністерства, підтвердженням непрозорості роботи Кременчуцького НПЗ є приховання татарстанскою стороною інформації про реальний власником компаній Amruz Trading AG й Seagroup International Inc.

Стурбованість Міністерства викликає стрімке погіршення фінансових показників АТ "Укртатнафта". За 2006 рік чистий доход "Укртатнафты" збільшився більш ніж на 56% - до 13,7 мільярдів гривень. При цьому чистий прибуток підприємства в 2006 році склав усього 20,4 мільйони. Таким чином, найбільше нафтопереробне підприємство країни працювало з рентабельністю 0,15%.

У той же час компанія, яка є найбільшою за обсягом роботи з Кременчуцьким НПЗ за давальницькою схемою - компанія "Новойл" - в 2006 році одержала понад 10,5 мільярдів гривень валового доходу, і понад 101 млн. грн. - чистого прибутку.

"Ситуацію, коли пов'язана з АТ "Татнєфть" трейдинговая компанія одержує вп'ятеро більший прибуток, чим виробниче підприємство, на якому він працює, не може не викликати питання", - заявив Бородін.

"Інформаційні провокації не вперше застосовуються зв'язаними особами АТ "Татнєфть" в Україні. Під час попереднього витка конфлікту восени 2004 р. цієї ж особи організували целую серію інформаційних провокацій, спрямованих як проти Юрія Бойко, так і проти Равиля Муратова", - сказав Бородін.

У травні ц.р. компанія "Татнєфть" обвинувачувалася у фінансуванні антиросійської акції, проведеної в стін представництва "Укртатнафты" у Києві "Всеукраїнським Народним Рухом" й "Української Национал-трудой партії", у ході якої була спалена "лялька, що зображує президента РФ Володимира Путіна". Розслідування даної антиросійської акції було взято під особистий контроль послом Росії в Україні Віктором Черномирдіним.

"Економічна правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!