Інфляція в Зімбабве б'є рекорди: за день ціни подвоюються

П'ятниця, 22 червня 2007, 18:55

Посол США в Зімбабве Крістофер Делл прогнозує, що інфляція в цій південноафриканській країні під кінець року підскочить до 1500000%.

Невдоволення населення зростає, економічна політика президента Зімбабве Роберта Мугабе може наблизити зміну його режиму.

Зараз Зімбабве пожинає плоди найвищої у світі інфляції. Вона була зафіксована в травні на рівні 3700% на рік.

8 років підряд економіка країни відчувала найжорстокішу кризу. За цей час роботу втратили 4/5 населення країни.

Реклама:

"Я думаю, що інфляція досягне рівня в 1,5 млн відсотків до кінця 2007 року або навіть раніше, - стверджує Делл. - Я розумію, що це захмарні цифри, але, оглядаючись на минуле, думаю, що це ще оптимістичний прогноз".

За спостереженнями Делла, за день ціни в Зімбабве іноді подвоюються.

МВФ й інші міжнародні донори, включаючи Всесвітній банк, шість років тому призупинили фінансову допомогу Зімбабве через політику диктатора Мугабе, який править країною вже 27 років.

Робітники Зімбабве часто залишаються на роботі, щоб не витрачати зайві гроші на дорогу. Буває, що поки вони добираються до місця, квиток на автобус встигає подорожчати.

Більше ніж три мільйони зімбабвійців - чверть населення країни - емігрувало. Половина родин Зімбабве залежить від грошових переказів з-за кордону, які тільки й дозволяють їм вижити.

21 червня курс зімбабвійського долара різко впав, на чорному ринку країни за долар США дають 300000 місцевих доларів. Лідер опозиції Зімбабве Морган Цвангіраї пророкує швидкий кінець режиму: "Економіка на колінах, армія нервує - всі проти нього".

83-літній Мугабе вважає, що міжнародні організації навмисно провокують саботаж у Зімбабве, караючи його за експропріацію фермерських володінь у білого населення на користь чорношкірих.

Зімбабве - країна на півдні Африки, зараз безробіття тут охоплює 80% населення, а незалежні економісти стверджують, що інфляція сягає 11000% щорічно. Тривалість життя в країні – 37 років у чоловіків і 34 роки в жінок.

Після проголошення незалежності від Британії 11 листопада 1965 року й аж до 1980 року, коли до влади прийшов Мугабе, Республіка Зімбабве називалася Родезією.

У Родезії правила т.зв. біла меншість. Проте, варто відзначити, що офіційного, юридично закріпленого апартеїду (як у сусідньої ПАР) у Родезії ніколи не існувало (расового цензу при голосуванні не було, був лише освітній і майновий цензи).

Місцеве самоврядування здійснювалося за допомогою племінних вождів і місцевих адміністрацій, рівень безробіття в країні був мінімальним, приплив робочої чинності ззовні - високим. У той час за рівнем життя Родезия входила в п'ятірку найбільш розвинених субекваторіальних африканських країн. Країну називали "африканською Швейцарією". Родезійська продукція високо котирувалася як в Африці, так і в усьому світі.

В 1980 році під тиском Британії й США були проведені загальні вибори, на яких і переміг глава терористичної армії ЗАНЛА Роберт Мугабе.

"Економічна правда" за матеріалами "NEWSru.com" і Лєнта.ру

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!