Політична криза не впливає на банківську систему

Середа, 20 червня 2007, 12:07

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's зазначає відсутність значного впливу політичної кризи на українську банківську систему.

"Політична криза в Україні поки що істотно не впливає на національну банківську систему, хоча може вплинути на темпи її зростання в найближчій перспективі, якщо ситуація нестабільності збережеться і позначиться на рівні ділової активності", - сказано в повідомленні.

За даними S&P, ситуація з ліквідністю банків залишається стабільною, на відміну від тієї, що спостерігалася в ході політичної кризи кінця 2004 року.

"У першій половині червня 2007 року обсяг ліквідності банківської системи (кошти плюс кошти на кореспондентських рахунках) досяг і залишався на рекордному рівні в $4 млрд., що стало однією із причин скорочення запозичень на міжбанківському ринку", - сказано в повідомленні.

Реклама:

Водночас рейтингове агентство підкреслює, що затяжна політична криза може негативно позначитися на українській фінансовій системі.

"Якщо політична нестабільність буде затягуватися, підсилиться й негативно вплине на корпоративний сектор, банкам, можливо, доведеться значно збільшити свої резерви ліквідності і скоротити обсяги кредитування. Затягування і поглиблення політичної кризи може стати перешкодою і для отримання іноземного фінансування, більш важливого джерела залучення ресурсів", - сказано в повідомленні.

S&P позитивно оцінює рішення про дострокове проведення парламентських виборів 30 вересня, але висловлює стурбованість триваючою конфронтацією політичних сил.

Рейтингове агентство зазначає, що політична криза не вплинула на рейтинги двох українських банків - "Укрсоцбанку" та "Кредобанку".

"Проте, ми будемо уважно спостерігати за політичною ситуацією в Україні і відслідковувати фактори, здатні негативно вплинути на ліквідність та якість активів цих двох банків", - сказано в повідомленні.

Як повідомлялося, у червні 2007 Standard&Poor's присвоїло рейтинги ймовірності повернення боргу 25 суверенним емітентам спекулятивної категорії, у тому числі Україні - рейтинг на рівні "4".

Рейтинг ймовірності повернення боргу на рівні "4", крім України, присвоєний Аргентині, Еквадору, Лівії, Ямайці, Сербії, Венесуелі.

Зараз Україна має довгостроковий кредитний рейтинг S&P за зобов'язаннями в інвалюті на рівні ВВ-, а також довгостроковий кредитний рейтинг ВВ за зобов'язаннями у національній валюті та короткостроковий рейтинг В.

"Українські новини"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!