Життя в Києві дорожче, ніж в Берліні та Празі
У рейтингу найдорожчих міст світу для іноземців Київ посів 28 місце, а перше місце другий рік поспіль займає Москва.
Такі дані оприлюднені в дослідженні британської консалтингової фірми Mercer HR.
Експерти визначили, що за останній рік іноземці стали витрачати в Москві ще більше, ніж під час складання попереднього рейтингу. Як вважають британські експерти, лідерство столиці РФ пов`язане із зміцненням російської валюти та підвищенням орендної плати.
На думку авторів рейтингу, Київ - 28-е по дорожнечі місто світу, тобто іноземцям в ньому жити дорожче, ніж в Барселоні (31 місце), Франкфурті (40), Лос-Анджелесі (42), Берліні (45) і Празі (49).
Лондон в рейтингу консалтингової фірми піднявся відразу на три позиції - з п`ятого на друге місце. Mercer HR пояснює це зміцненням британського фунта в порівнянні з американським доларом і злетом орендних ставок.
Третє місце цього року займає Сеул (другий за результатами попереднього рейтингу), а четверте - Токіо. П`яте місце посів Гонконг, а шосте - Копенгаген.
Найдешевшим для іноземців п`ятий рік поспіль визнається Асунсьйон. Столиця Парагваю трохи відстає від пакистанського Карачі та еквадорського Кіто.
Всього в рейтингу було оцінено 147 міст світу.
Експерти при цьому нагадують, що оцінюючи вартість життя необхідно брати до уваги місцеві чинники, такі як поїздки звичайними міськими таксі, а не тими, які замовляють для своїх мешканців готелі.
Аналогічна ситуація і в інших сферах: є ресторани "для багатих" і "для всіх інших" - при тому, що якість їжі і рівень обслуговування в тих і інших часто відрізняються не дуже помітно.
Крім того, експерти з`ясували, що найдорожчий гамбургер із закусочної рівня McDonald`s продається в Копенгагені, а найдешевший - в Пекіні. Найдорожчу чашку кави "знайшли" в Москві, а найдешевшу - в Буенос-Айресі.
При складанні рейтингу експерти оцінювали вартість більш ніж 200 товарів і послуг, зокрема оренди житла, транспорту, їжі, одягу, предметів домашнього ужитку і розваг.
Рейтинги, що щорічно складаються агентством Mercer HR, покликані допомогти керівникам великих компаній розраховувати вартість витрат для своїх співробітників, що перебувають у тривалих відрядженнях за кордоном.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"