Переведення телебачення на цифрове мовлення потребує близько 3 млрд. грн.
Оціночна вартість переведення українського телерадіоефіру на цифрове мовлення потребує до 2015 року близько 3 млрд. грн.
Про це повідомив заступник директора департаменту телебачення Держкомтелерадіо, координатор програми впровадження цифрового телебачення Анатолій Костюченко.
На конференції національної комісії регулювання зв'язку (НКРЗ), що проходить у Києві у вівторок-середу, він зазначив, що комітет звернувся до уряду з бюджетним запитом на 700-800 млн. грн., що необхідні для виділення під цифрове телебачення двох загальнонаціональних частотних діапазонів (мультиплексів).
За його словами, перший мультиплекс призначений для двох каналів телебачення особливо високої якості, другий - ще для восьми каналів.
Основними проблемами впровадження цифрового телебачення представник Держкомтелерадіо назвав виділення земельних ділянок під технічні потреби, необхідність посилення сигналу на прикордонних територіях, де вже віщають інші держави, а також конфлікту частот при переході з аналогового на цифрове мовлення.
Іван Омелянюк, що виступив на конференції, генеральний директор ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Квант-Ефір" і глава спостережної ради АТ "Українська цифрова телемережа", які реалізують дослідну зону цифрового телемовлення, підготували власний проект впровадження цифрового телебачення в Україні.
"Держава, у першу чергу, повинна організувати прозору і чітку методику ліцензування і тільки частково профінансувати частотні роботи, а надалі, в основному, розробка системи цифрового ефірного телемовлення лягає на операторів", - пояснив він суть проекту.
За його словами, варіант "Квант-Ефіру" передбачає проведення із середини 2007 року експерименту в Києві, покриття до кінця цього року Львова, Ужгорода, Харкова, Одеси, Луганська і Донецька.
До кінця 2008 року передбачається розгорнути мережу на території проживання 50-60% населення країни, а до 2011 року забезпечити впевнений прийом цифрового телебачення на зовнішню антену для 80-85% населення.
Вартість витрат у перші чотири роки проекту Омелянюк оцінив сумою біля $200 млн.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"