Кожен сотий позичальник не повертає банку гроші – фінансисти
Близько одного відсотка позичальників не повертають банкам гроші, вважають фінансисти.
І хоча трагедії із цього вони не роблять, проте, відзначають: в 2007 році очікується справжній бум споживчих кредитів, тому кількість неплатників може збільшитися до 5%.
Тоді знадобиться допомога фахівців з повернення боргів, так званих колекторських компаній.
Своїх боржників банки ділять на три категорії: "Перша – "забув, зараз заплачу", друга - це клієнти, які відмовляються платити по тим чи іншим причинам: телефон зламався, із дружиною розвівся, залишилося в неї, нехай вона платить і третя - це шахраї", - коментує Олександр Шепель, начальник служби безпеки комерційного банку.
Перша категорія - краще інших повертає гроші. Відразу після дзвінка-нагадування колекторських фірм. Телефонують досвідчені психологи, тому ймовірність, що переконають - більша. Якщо не допомагає, колектори приїжджають поспілкуватися додому або на роботу. Останній етап - судовий позов. Банки до цього прибігають зрідка - витрати іноді перевищують суму кредиту. Колекторську ж компанію ніщо не лякає.
"В майбутньому ми очікуємо, що колекторські компанії будуть викуповувати в банку борги, звільняючи від проблемної заборгованості", - відзначає Олена Дмитрієва, заступник голови правління комерційного банку.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"