Президента просять ще раз накласти вето, але вже на будинки

П'ятниця, 29 грудня 2006, 19:00

Українська Гельсінська спілка з прав людини наголошує на необхідності накладення вето на закон про комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду, який 22 грудня ухвалила Верховна Рада.

Даний закон, щодо якого президентом уже було використано право вето раніше, є кращим від попереднього, проте й надалі становить серйозну загрозу захисту права власності українців, зазначається у повідомленні спілки.

На переконання правозахисників, цей закон не встановлює достатніх гарантій для забезпечення прав громадян на власність та житло, а також містить низку недоліків, що будуть ускладнювати застосування цього закону.

У законі не виписана чітко загальна послідовність дій під час реконструкції, в тому числі і схема дій та умови пов'язаного з реконструкцією відчуження майна та переселення власників та наймачів, пояснюється в повідомленні.

Реклама:

Але найголовніше те, що закон не передбачає механізмів контролю за виконанням зобов'язань ані інвесторами, ані органами державної влади та місцевого самоврядування та не встановлює відповідальності за порушення цих зобов'язань, у тому числі посадовими особами означених суб'єктів.

Очевидно, що ці питання не можуть бути вирішені на рівні підзаконних актів. Але ж без належного контролю даний закон ризикує стати механізмом позбавлення великими будівельними компаніями власності громадян, що не надто освічені в правових питаннях, переконані представники спілки.

Вони звертають увагу, що у законі особливо недостатньо врегульовані права власників (наймачів) нежитлових приміщень, садибних житлових будинків, земельних ділянок, які попадатимуть в зону реконструкції.

Українська Гельсінська спілка наголошує, що держава фактично самоусувається із цієї сфери відносин, обмежуючись лише встановленням зразкового договору між забудовником та власником квартири.

На думку спілки, цього явно не достатньо. "Держава повинна забезпечувати ефективний контроль проти зловживань у цій сфері, оскільки в протилежному випадку це може стати черговим методом ошукування громадян", - вважають правозахисники.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!