Рада прийняла закон про реконструкцію бараків та "хрущовок"

П'ятниця, 22 грудня 2006, 13:27

Верховна Рада прийняла в цілому закон "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду", внесений Кабміном.

За таке рішення проголосував у п'ятницю 401 народний депутат. Закон визначає коло повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування при реконструкції або заміні житлового фонду.

Інвестор-забудовник комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду визначається на конкурсній основі.

Реалізація інвестиційних проектів комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду, надалі - реконструкція житла, здійснюється на умовах попередньої компенсації шляхом надання за їхньою згодою грошової компенсації (розмір якої визначається на основі експертної оцінки житлового (нежилого) приміщення, проведеної відповідно до закону) або іншого приміщення.

Реклама:

Власникам приміщень надається:

- власникам нежилих приміщень надається за їхньою згодою інше рівноцінне нежиле приміщення або грошова компенсація;

- власникам садибних житлових будинків, що вилучаються разом із земельною ділянкою для суспільної потреби, надається за їхньою згодою рівноцінна земельна ділянка з побудованим на ній житлом або грошовою компенсацією;

- власник (наймач) житлового приміщення, що:

а) не знаходиться на квартирному обліку, має право отримати на умовах компенсації житло, у якому кількість кімнат та житлова площа не менше кількості кімнат та жилої площі квартири будинку, що підлягає зносу, незалежно від числа зареєстрованих у ньому осіб. Житлова площа, що пропонується, може бути без оплати збільшена до 50% житлової площі квартири будинку, що підлягає зносу;

б) власникові (наймачеві) житлового приміщення, що знаходиться на квартирному обліку, надається нове житло з урахуванням норми житлової площі, встановленої законом. Стартові житлові будинки повинні бути розміщені в межах кварталів (мікрорайонів), що реконструюються, або на вільних земельних ділянках у межах суміжних кварталів (мікрорайонів).

Річна орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності, передані в оренду інвестору-забудовнику на період будівництва і до введення об'єктів містобудування в експлуатацію, але не більше ніж на три роки, встановлюється:

- для земель під об'єктами загального користування та соціально-побутового призначення - 1 грн. незалежно від площі;

- для земель під іншими об'єктами - 0,03% їх нормативної грошової оцінки.

Фінансування реконструкції, заміни житлового фонду здійснюється за рахунок коштів інвесторів, коштів державного та місцевого бюджетів (з наступним їхнім поверненням), та інші кошти.

Ліга

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!