Перестрахування впорядкували
Усім відомий механізм перестрахування, який полягає в тому, що одна страхова компанія передає частину своєї відповідальності іншій страховій компанії за певних заздалегідь узгоджених умов.
У цій сфері накопичилось дуже багато проблем, які пов'язані в основному з "прогалинами" в чинному законодавстві. Вони дозволяють "ділкам" заробляти значні статки, реалізуючи схеми "багаторазового" перестрахування.
Унаслідок таких дій державний бюджет недотримував близько 3,5 мільярда гривень, які доцільно було б витратити на соціальні виплати, охорону здоров'я, освіту, медицину.
В той же час, окремі страхові компанії узаконювали надприбутки, отримані нечесним шляхом, і успішно уникали відповідальності.
Зміни в податковому законодавстві дозволили Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг України розробити порядок реєстрації договорів перестрахування. У структурі цієї комісії буде створено новий сектор, який сконцентрує увагу на реєстрації договорів перестрахування.
Держфінпослуг буде реєструвати угоди, укладені із страхувальниками і перестрахувальниками - нерезидентами та резидентами, - тільки у випадку, якщо сума перестрахувального платежу сумарно досягає 150 тисяч гривень протягом календарного року.
Тепер чесні страхові компанії можуть спокійно продовжувати працювати на ринку, а нечесним буде дуже важко працювати за своїми старими незаконними схемами, і вони в жодному разі не зможуть уникнути відповідальності.