Наприкінці квітня Кабмін
підвищив ціни на газ. З 1 травня в країні діє єдина ціна для населення та промисловості — 6 879 гривень за тис куб м. Для підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) ціна зросла в 2,28 разу. Раніше газ для них коштував 3004 гривні за тис куб м. Отже, зміна тарифів на послуги комунальників — підігрів гарячої води, опалення — була лише справою часу.
Заступник міністра Мінекономрозвитку Юлія Ковалів в ході засідання Кабміну, на якому підвищували ціни на газ, намагалася згладити кути, озвучивши ймовірний рівень зростання на 60%. Але вже тоді було зрозуміло, що це надто оптимістична і стримана оцінка.
Через тиждень це підтвердила і НКРЕКУ. 5 травня Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, ухвалила, що з 1 липня 2016 року
тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення підвищаться в середньому в країні на 75-90%. "Левова частка коригування пов'язана з рішенням уряду щодо ціни на природний газ, інше — перегляд заробітних плат відповідно до нового рівня мінімальних зарплат і рівня ЄСВ, зміна роздрібних тарифів на електроенергію, інше", — пояснив глава регулятора Дмитро Вовк.
5 травня НКРЕ ухвалила новий тариф для "Київенерго" — 1345 грн/Гкал за наявності лічильників обліку і 31,3 грн за кв м в місяць опалювальної площі - якщо немає квартирних або будинкових лічильників (зростання відповідно на 104% і 93%).
Як рахував регулятор? В загальній структурі витрат "Київенерго" при опаленні частка газу становить 72%. Відповідно його подорожчання в 2,28 разу, за рішенням Кабміну, призвело до того, що тариф на опалення зріс трохи менше, ніж удвічі.
Як дорожчає опалення