Дана Гордійчук

журналістка "Економічної правди", аналітикиня проєкту Weekly Сhart

Навчалася у Києво-Могилянській Академії, Університеті Гронінгена (Нідерланди) та Київській школі економіки. Працює в Економічній правді з 2020 року.  Спеціалізується на темах інфраструктури, агрокомплексу. Аналітикиня дата-проєкту Weekly Chart. Ведуча подкасту "Хроніки Економіки".
Facebook
Усі публікації автора
У Раді пояснили, коли треба ухвалити зміни до бюджету, аби військові вчасно отримали зарплати
Якщо видатки бюджету не збільшити на пів трильйона у середині вересня, в уряду не буде коштів на виплати зарплат військовим у наприкінці вересня.
Резервний фонд, з якого фінансують термінову відбудову та фортифікації, майже пустий
У Резервному фонді держбюджета, з якого уряд виділяє кошти на термінові потреби відбудови та фортифікації, залишилося всього пів мільярда гривень з 56 млрд грн передбачених на 2024 рік.
У Раді не відмовляються від ідеї підвищення ПДВ
Верховна Рада може повернутися до ідеї підвищення ставки податку на додану вартість у пошуку можливостей наповнити державний бюджет, якому до кінця року не вистачає пів трильйона гривень.
"Ми ще повернемося до ідеї підвищення ПДВ". Голова бюджетного комітету Підласа про перегляд податків
Чому посеред року знадобилося шукати пів трильйона гривень на армію, які видатки скорочуватимуть та чи "друкуватиме" влада гривні? Розповідає голова комітету Верховної Ради з питань бюджету.
Горить, але не палає. Чому в Україні поменшало пожеж сухостою?
На сході України тривають масштабні пожежі через бойові дії, проте це частково компенсують менші випадки загоряння від паління сухостою.
Держрезерви, розмінування та регулювання цін. Що в новій стратегії продовольчої безпеки?
Кабінет міністрів на засіданні у вівторок затвердив Стратегію продовольчої безпеки до 2027 року. Серед запропонованих заходів – створення держрезервів, розмінування угідь та можливе регулювання цін на їжу.
"Мені казали, що треба оголосити банкрутство". Власник "Нібулону" Вадатурський про бізнес під час війни
"Нібулон" готовий продати частину активів та будувати судна для держави. Як компанія стабілізувалася після втрати 70% активів?
Щонайменше за 1,6 мільярда: уряд погодив приватизацію двох конфіскованих росактивів
Кабінет міністрів включив до переліку об’єктів великої приватизації два конфісковані російські підприємства: виробника будматеріалів ТОВ "АЕРОК" та Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат.
Хочеш миру – готуйся до війни. Авторитарні країни озброюються швидше, ніж демократичні
Демократії відстають від автократій у темпах збільшення видатків на власну оборону. Хоча в абсолютних числах суттєво їх переважають.
Бойлери у Києві споживають стільки енергії, скільки генерує третина енергоблока АЕС
У Києві налічується близько 190 тисяч бойлерів, які разом споживають до 300 мВт електроенергії  – це як третина генерації атомного енергоблока.
Як пережити зиму з відключеннями електроенергії. Інтерв'ю з енергоекспертом
Дефіцит в енергосистемі надовго і споживачам варто до нього адаптуватися. Як це зробити і в майбутньому ще й заробити?
Від допомоги до інвестицій один крок. Що просив і що отримав Київ на конференції в Берліні
Чи не вперше українська делегація приїхала на міжнародну арену просити не просто грошей в бюджет, а інвестицій в економіку. Чим вдалось її представникам переконати іноземців вкладати в Україну?